środa, 25 maja 2016

Konstrukcja plot z PCV na plot i bramę ze sztachet nie wymaga zezwolenia na to oraz informowania tego faktu do starostwa powiatowego z wyjątkiem wyjątkowych wypadków.

Stawianie balaski z Winylu na plot i bramę ze sztachetek nie wymaga zezwolenia na to ani raportowania tego faktu do urzędu wyjąwszy szczególne wypadki.

Plotki plastikowe na plot i furtkę ze sztachetek nie przewyższające poziomu 2,2 m stawiane pomiędzy dwoma przylegającymi działkami nie wymagają żadnych formalności biurowych. Tyczy się to również ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i innych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń obok prywatnych i wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy sztachetki PCV na ogrodzenie i furtę ze sztachetdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu powinno określać gatunek ogrodzenia, metodę przeprowadzenia jego montażu i zaplanowany termin zapoczątkowania budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia wypada dodać oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w zamysłach budowlanych a także jeżeli jest to zadane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Niekiedy do budowy ogrodzenie PCV na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa potrzebne są uzupełniające uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Budowę płotu wolno rozpocząć po 30 dniach od momentu zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie uprzednio protestu. Protest może powstać w sytuacji, gdy zamierzane sztachety z plastiku na plot i bramę ze sztachetek jest niezgodne z określeniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej szosy. W sytuacji gdy przewidywane balaski z plastyku na plot i bramkę ze sztachetekprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. przez blokowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować zdobycia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu jest ważne przez 2 lata. Brak zapoczątkowania robót przez ten okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia a także w przypadku chęci postawienia ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz