wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty drewniane

Trwałe płoty drewniane

Niewłaściwie konserwowane płoty drewniane ekspresowo się destruują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od właściwego oraz skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest wynik finalny własnych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji i ozdoby płotów z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Podczas gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten odmiana płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji dlatego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz